• DEKLARÁCIA PRÁV DIEŤAŤA

•  „Plnohodnotné prežité a vyrovnané detstvo je základom plnohodnotného a vyrovnaného života budúcnosti“

heart  NÁROK NA VŠETKY PRÁVA BEZ ROZDIELU

Vychovávajte nás s porozumením slobodne a s láskou. Keď vyrastieme aj my budeme hlásať slobodu a porozumenie na celom svete. “

Podporujeme rozvoj schopnosti decentrácie, empatie a kooperácie s druhými, utvárame vlastnosti, ktoré sú potrebné pre tímovosť a pre dôležitú socio-emocionálnu schopnosť vytvárať v živote zdravé medziľudské vzťahy.

OKTÓBER

heart  PRÁVO NA ZDRAVÝ DUŠEVNÝ A TELESNÝ VÝVOJ

„Chráňte nás, aby sme mohli vyrastať slobodne a dôstojne. “

Vytvárame dôstojné podmienky pre každé dieťa, aby sa v slobodných a dôstojných podmienkach zdravým a normálnym spôsobom vyvíjalo telesne, duševne morálne a sociálne

broken heart  PRÁVO NA DOBRÚ STRAVU, BÝVANIE A ZDRAVOTNÍCKE SLUŽBY

„Poskytnite nám teplo a útočište, dajte nám najesť a poskytnite nám miesto na hranie. Ak sme chorí opatrujte nás a utešte nás. “

Vytvárame vhodné, bezpečné prostredie pre zdravý psychosomatický vývin každého dieťaťa

DECEMBER

heart  Právo na hru a voľný čas

„Učte nás ako prežiť šťastný a produktívny život. Nechajte nás, aby sme sa hrou učili žiť sami. “

Vytvárame vhodné podmienky a napomáhame aktivite detí prostredníctvom uplatňovania aktivizujúcich metód a využívania didaktických prostriedkov. Poskytujeme deťom dostatočný priestor na hru, prostredníctvom hry vedieme deti k sebarealizácii, osvojovaniu potrebných zručností, vedomostí, postupov.

JANUÁR

heart  PRÁVO NA OSOBITNÚ STAROSTLIVOSŤ

„Ak sme postihnutí telesne, alebo duševne, starajte sa o nás ešte viac a vychádzajte v ústrety našim potrebám. “

Pri deťoch so špeciálno-výchovnými potrebami rešpektujeme špecifiká ich osobnosti podporujeme a usmerňujeme ich spôsoby sebarealizácie a pozitívnym prístupom zvyšujeme ich sebadôveru.

FEBRUÁR

heart  Právo na ochranu pred krutosťou a zneužívaním

„Chráňte nás pred krutosťou a pred tými, ktorí by nás chceli zneužívať. “

Spolupracujeme so sociálnym úradom – oddelením pre právnu ochranu detí v prípade podozrenia z týrania detí v rodine.

MAREC

heart  PRÁVO NA VZDELANIE A MAŤ PRÍSTUP K INFORMÁCIÁM

„Nechajte nás vyrastať v rodine. Ak sa o nás nemôže starať naša vlastná rodina, vezmite si nás a majte nás radi ako vlastné. „

V MŠ utvárame priaznivú klímu pre harmonický rozvoj osobnosti každého dieťaťa, zdôrazňujeme potrebu výchovy dieťaťa v rodine i potrebu výchovy a vzdelávania v materskej škole.

APRÍL

heart  PRÁVO NA LÁSKU A STAROSTLIVOSŤ

MÁJ

heart  PRÁVO NA MENO A ŠTÁTNU PRÍSLUŠNOSŤ

,,Nechajte nás vyrastať v rodine. Ak sa o nás nemôže starať naša vlastná rodina, vezmite si nás a majte nás radi ako vlastné. „

JÚN

heart  VŠETCI SME SI ROVNÍ

„Sme deti sveta. Nie je dôležité, kto sú naši rodičia, kde bývame, alebo v čo veríme. Správajte sa k nám, ako k seberovným. Zaslúžime si to najlepšie, čo svet poskytuje.“

Do materskej školy prijímame deti bez rozdielu rasy, náboženstva, pôvodu a postavenia.

PRÁVA DIEŤAŤA V MATERSKEJ ŠKOLE