• VÝTVARNÉ SÚŤAŽE

Každoročne sa pani učiteľky s deťmi z našej materskej školy zapájajú do celoslovenských výtarných súťaží.

V mesiaci 11/2023 sa zapojíme do výtvarnej súťaže ,,Hľadá sa jesenný trpaslík“, ktorú vyhlásilo ,,Centrum voľného času Ahoj Piešťany

Výtvarná technika stvárnenia je ľubovoľná a deti si v nej môžu navrhnúť vlastného trpaslíka, podľa svojej fantázie a predstavivosti. Dokončené výkresy treba odovzdať do 30.11.2023. Odborná porota vyhodnotí práce a my budeme čakať, či sa na nás usmeje šťastie J

V mesiaci 03/2024 sa zapojíme do XXXIX.ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže ,,Vesmír očami detí", ktorú vyhlásila Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s Hvezdárňou a planetáriom M.R.Štefánika v Hlohovci.

Výtvarná technika stvárnenia je ľubovoľná a deti  môžu navrhnúť, ako vidia Vesmír, podľa svojej fantázie a predstavivosti. Dokončené výkresy treba odovzdať do 31.03.2024Odborná porota vyhodnotí práce a my budeme čakať, či sa na nás usmeje šťastie J

Výherkyňa celoslovenskej súťaže ,,Vesmír očami detí"

Úspech v celoslovenskej súťaži ,,Vesmír očami detí získala naša predškoláčka z MŠ Sídlisko 9. mája 322 Patrícia Danišková, ktorá si slávnostne prevezme odovzdanie ceny a diplomu 22.04.2024 o 10:00 hod. vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci. Srdečne blahoželáme :))

V mesiaci 04/2024 sa zapojíme do 28. ročníka medzinárodnej výtvarnej tvorivosti detí  mládeže Zelený svet 2024 s témou ,,Teplo môjho domova". Cieľom súťaže je vštepovať deťom vzťah k prírode, životnému prostrediu formou budovania návykov a zručností v umeleckom prejave.

Výtvarná technika stvárnenia je ľubovoľná a deti  môžu navrhnúť, ako si predstavujú teplo svojho domova - pre každého má rôzny význam, predstavuje nielen príjemný pocit, ale aj starostlivosť o zdravie a životné prostredie.  Dokončené výkresy treba odovzdať do 28.04.2024Odborná porota vyhodnotí práce a my budeme čakať, či sa na nás usmeje šťastie J

• Výzva 6. ročníka celoslovenského projektu

• ,,KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK"

Naša materská škola sa stala oficiálnym partnerom krásneho celoslovenského projektu ,,KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK“.

PREČO TO SPOLOČNE ROBÍME?

Projekt "KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK" spája generácie ľudí po celom Slovensku a stáva sa milou vianočnou tradíciou. Cieľom je potešiť nám aj Vám neznámeho seniora žijúceho v zariadení pre seniorov. Veľká väčšina ľudí žijúcich v zariadeniach nemá žiadnych príbuzných, prípadne sa nestretávajú, a preto práve Váš darček môže byť ich darčekom jediným a občas i posledným. Preto do krabičky od topánok zabalenej vo vianočnom papieri zabalíme okrem jednotlivých kategórií vecí aj obrovský kus svojho srdca.

Ďakujeme rodičom za spoluprácu :))  - ukončenie projektu 30.11.2023

•  MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA PRE NAJMENŠÍCH

Aj tento školský rok 2023/2024 sme sa s deťmi zaregistrovali do logickej olympiády pre najmenších, ktorá prebieha písomnou formou, alebo spoločným riešením úloh v kolektíve zaregistrovaných detí (predškolákov). Prostredníctvom hravých matematických zadaní, si dieťa osvojuje svoje logické myslenie a pamäť. Každé registrované dieťa získava certifikát a diplom o zapojení do súťaže.

• PROJEKTY MATERSKEJ ŠKOLY

• MOTÝLIA ZÁHRADA

Motýlia záhrada predstavuje unikátny zážitok pre deti. Celý proces pozorovania sa odohráva v triede, čo nám umožňuje pozorovať zázraky prírody pekne z blízka. Motýlia farma pre deti je skúsenosť, ktorú deti ťažko zažijú niekde inde. Priamo pred očami sa odvíja životný cyklus motýľa. Húsenica, kukla, vyliahnutie motýľa - to je fascinujúci zážitok!

• PROJEKT EDUBEE

Projekt EDUBEE včielky pre školy vznikol s cieľom praktickej podpory teoretickej výučby predovšetkým deti materských a základných škôl zameranej na environmentálnu výučbu – ide o prvú interaktívnu didaktickú pomôcku so živými včielkami. Samotárske včielky podobne ako iný hmyz sa podieľajú nemalou mierou na opeľovaní najmä ovocných stromov a preto poznanie spôsobu ich života a ochrany by mala byť jedna z prioritných tém environmentálnej výučby.

Naša materská škola sa zapojila v školskom roku 2022/2023 do projektu, ktorý je navrhnutý tak, aby sme náš chov samotárskych včielok vedeli prispôsobovať záujmovým možnostiam našich detí. V prvom roku sme sa rozhodli pre štartovací set a veríme, že neskôr sa nám podarí chov rozšíriť.

Viac o projekte na: http://www.vcielkypreskoly.sk